obklady

obklady

Obklady nejčastěji využíváme v koupelnách, ve wellness a bazénech. Také v obývací části domu můžeme použitím obkladu docílit velmi zajímavých výsledků. Kromě jednolitých barev mohou mít obklady dekor betonu, stěrky, kamene, dřeva či plechu.
Na obložení stěn využíváme často dlažbu. Obklady použít na podlahu však nelze, jsou vyrobeny z měkčích materiálů.

Stejně jako u dlažeb, tak také při pokládce obkladů je výsledek závislý na zručnosti a zkušenosti řemeslníků a na kvalitním kladečskému plánu.

Prohlédněte si naši galerii inspirací, sekci obklady.
Pro konkrétní sortiment navštivte náš eshop, oddělení obklady, případně nás kontaktujte.

 

Plastický obklad, který nazýváme také 3D obklad, je velmi efektní způsob, jak zvýraznit určitý prostor. Množství tvarů a dekorů umožňuje vybrat vhodné plastické obklady pro každý typ interiéru.
Plastické obklady je vhodné doplnit obkladem s hladkým povrchem ze stejné série.
Velmi časté je využití plastických obkladů také v obývacích částech domu.

obklad plastický 3D obklad plastický 3D obklad plastický 3D

 

Stejně jako u dlažeb, tak také u obkladů je největší dostupný formát 320x160 cm. Z tohoto formátu vycházejí i další formáty jako jsou například 300x100 cm, 150x75 cm či 100x100 cm. Díky rozmanitosti formátů a velkému výběru dekorů je možné s obkladem dosáhnout velmi zajímavých výsledků.
Velmi oblíbené formáty jsou 100x33 cm a 90x31 cm z produkce výrobce Porcelanosa.

obklad velkoformátový obklad velkoformátový obklad velkoformátový

 

Za exkluzivní obklady považujeme například obklady zlaté nebo obklady v jiných kovových barvách - stříbrné, měděné apod. Mohou to být také obklady s luxusním dekorem nebo s netypickým, unikátním povrchem.

obklad exkluzivní obklad exkluzivní obklad exkluzivní

 

vybraní výrobci obkladů:

Porcelanosa, Ariostea, Arezia, Marca Corona, Graniti Fiandre, Gambarelli, Keope, Lea, Margres, Love, Refin, Petracer, Ragno, Ströher, Zahna, Todagres, Tonalite, Sant´Agostino