glamur - koupelny & interiéry

my & média - Metalické dlažby jsou znovu trendy

close

Pro rok 2016 připravili přední výrobci keramických dlažeb nové série s kovovým vzhledem.
"Díky technologii speciálního digitálního tisku, kterou zavedení výrobci dnes používají pro aplikaci povrchových úpravy na dlažby, je výsledný efekt mnohem preciznější a dokonalejší, než tomu bývalo dříve." říká Jiří Muryc z firmy glamur, která se specializuje na dlažby.

Metalické keramické dlažby jsou prvkem, který velmi výrazně ovlivňuje vzhled interiéru. V případě, kdy se kov vyskytuje uvnitř domu či v jeho konstrukci, nebo je dokonce jeho dominantní částí, je správně zvolená metalická dlažba perfektním řešením pro podlahy a stěny. Ano, také pro stěny, protože dlažba, zvláště ve velkých formátech čím dál častěji nachází uplatnění právě na stěnách obytných částí domu.

Pokud použijeme dlažbu s kovovým vzhledem ve velkém formátu s minimálními spárami, je výsledek velice efektní. Dnes již běžně používaným standardem jsou formáty 80x80 cm, případně 120x60 cm. Velké formáty, to jsou v současnosti dlažby o velikosti 300x150 cm či 150x150 cm.. Tyto dlažby jsou samozřejmě použitelné jak v interiéru, tak také v exteriéru a to včetně aplikace na fasádu.

Výhody keramické dlažby oproti jiným povrchům jsou notoricky známé. Jsou to především její odolnost, nenasákavost a naprostá bezúdržbovost. Není potřeba ji ošetřovat ani renovovat. Dlažba zůstává bez změny povrchu desítky let. V případě mechanického poškození je dlaždice snadno vyměnitelná. A v neposlední řadě je dlažba výborným řešením pro podlahové vytápění.
Keramická dlažba je přírodní materiál, narozdíl od mnoha jiných moderních materiálů používaných na povrchy podlah a stěn. Přesto nás z hlediska designu nelimituje, protože možnosti dekoru jejího povrchu jsou téměř neomezené.