glamur - koupelny & interiéry

my & média - Rekonstrukce koupelen v roubence

close

Majitel rekreační nemovitosti žije trvale v Praze a také hodně cestuje. Objekt proto využívá nepravidelně, avšak vždy s cílem zde co nejvíce relaxovat.

Jde o roubenku stojící na hranici CHKO, a přestože je to poměrně nová stavba, byla postavena zhruba před 10 lety, koupelna a toaleta byly v nevyhovujícím stavu jak esteticky, tak funkčně.

PRO RELAXACI
Hlavní koupelna je v patře. Původně zde bylo umyvadlo zapuštěné ve zděném pultu, vana a toaleta. Uspořádání domu umožnilo původní
koupelnu rozšířit o prostor pro parní kabinu s integrovaným sprchovým koutem. K tomu je využita sousední technická místnost, která i tak
zůstává dostatečně velká a funkční. Zde je nyní také umístěna technologie parní kabiny.
Tímto rozšířením se prostor koupelny rozdělil na tzv. mokrou zónu v jedné části, zároveň vzniká relaxační wellness část. Pro vyšší komfort je v parní kabině vyzděno sedátko obložené mozaikou, stejná mozaika je použita i pro obložení vany. Ve vaně je nainstalován výkonný hydromasážní systém.
Toaleta v přízemí je malá místnost, jsou zde použity stejné prvky jako v hlavní koupelně. Odlišností je použití stropního výtoku umyvadlové baterie.

DOMINUJE DŘEVO
Stěny jsou obloženy obkladem z tenkých pásků v dekoru dřeva, na podlaze je dlažba, taktéž v dekoru dřeva. Jde sice o roubenku, avšak moderního charakteru. Proto se také v koupelně vyskytují moderní prvky, jako je LED osvětlení v nikách a v římsách stropu.
Pvodní SDK podhled byl nahrazen dubovými prkny namořenými do stejného odstínu, jaký se vyskytuje v jiných částech domu.
Stejné dřevo je použito na masivní desku pod kamenným umyvadlem, na boční závěsné skřínky a na rám zrcadla.

VYTESÁNO Z KAMENE
Pro zajištění dostatečného tepelného komfortu bylo třeba nainstalovat topení. Aby odpovídalo charakteru stavby, je vyrobeno ze stejného kamene jako umyvadla. Pro celkové odlehčení jsou v koupelně hojně použity štuky v bílé barvě, které mají drsnější, rustikálnější vzhled, avšak jsou voskované, vodě odolné a omyvatelné. Výsledkem jsou koupelny odpovídající nejvyšším nárokům , které jsou citlivě zakomponovány do tradiční roubené stavby.

Níže na fotografiích vidíte původní stav, naši vizualizaci hlavní koupelny a dokončené koupelny.
Více fotografií z této naší realizace najdete v sekci naše reference.