glamur - koupelny & interiéry

my & média - Sázka na originalitu se vyplácí

close

U námi prodávaných koupelnových výrobků sázíme na originalitu a výborný poměr kvality a ceny. Ať již plánujete novou koupelnu, koupelnový nábytek, nebo chcete ve stávající vyměnit obklady a dlažby, ať už chcete obnovit veškeré koupelnové doplňky v koupelně, nebo chcete pořídit jen nové baterie – buďte nároční. Zaměřte se na kvalitu, praktičnost, originalitu a design, říká Ing. Petra Glacová, majitelka společnosti glamur s.r.o.

V tomto čísle máme jako hlavní téma dřevo v interiéru. Pokud bychom se věnovali konkrétně koupelnám, jak je to u nich s použitím tohoto přírodního materiálu?
V koupelnách musíme více než kde jinde počítat se zvýšenou vlhkostí, s přítomností vody. Koupelna musí být nejen krásná, ale také funkční a taková musí zůstat dlouhou dobu. Důležitá je správná volba materiálů a způsobu jejich použití. Jsou zóny, kde se povrchy dostávají do přímého a častého kontaktu s vodou, jako jsou sprchové kouty a oblast kolem vany. Pak jsou místa, která jsou vlhkostí namáhána méně. Při dodržení určitých zásad je možné úspěšně použít i materiály, které se nemají s vodou příliš v lásce.

Jaké jsou další možnosti, pokud chceme zachovat vzhled přírodních materiálů?
Další možností je použití obkladů a dlažeb v dekoru dřeva. Keramika je také přírodní materiál, který má zároveň výborné užitné vlastnosti. Obklad a dlažba odolávají vodě, jsou vhodné pro podlahové vytápění, výborně čistitelné a nemění svůj vzhled ani po letech. Pro koupelny nebo venkovní terasy jsou to ideální materiály.
Velmi důležité je mít dobře zvolený produkt. Na trhu existují tisíce keramiček a každá z nich má stovky výrobků. Ty se výrazně liší jak kvalitou, tak především výsledným efektem, kterého s nimi dosáhneme. U takových dekorů, jako je dřevo, je obzvlášť důležitý celkový dojem z materiálu v ploše. Snadno se stane, že se vám při výběru jednotlivá dlaždice líbí, z výsledku v ploše jste pak ale zklamaní. Proto velmi pečlivě volíme dodavatele obkladů a dlažeb. V ČR je běžné, že prodejci nabízejí kompletní sortiment několika keramiček, se kterými spolupracují. My máme širokou základnu dodavatelů a od každého vybíráme to nejlepší z jeho produkce. Jsou to v drtivé většině italské a španělské firmy, jezdíme do jejich fabrik a na místě vybíráme ty nejvhodnější materiály. Stane se, že od některého výrobce dovážíme jen jednu či dvě série, které jsou skutečně mimořádné. Je to samozřejmě mnohem pracnější, ale mít takto kvalitní sortiment je pro nás základem všeho.

Jaké další faktory mohou ovlivnit celkový výsledek?
Ještě jedna věc je zásadní, a to je realizace – kvalita provedení práce. Můžete mít sebelepší materiál, pokud však není správně provedená realizace, výsledek nebude dobrý. Ať už z hlediska vzhledu – koupelna je o detailech, tak z hlediska dlouhodobé funkčnosti.

Na co se tedy zaměřit, aby byl výsledek podle očekávání?
Je jen jedna cesta, musíte mít správné lidi. My máme své řemeslníky, jsou to zkušení obkladači a instalatéři. Já jsem detailista, nepokojím se s prací, která nesplňuje mé požadavky. Pracujeme mimo jiné s velkoformátovými dlažbami o formátech až 300 x 150 cm, pracujeme také s mikro mozaikami, kdy jednotlivé prvky jsou v rozměru 1,5 x 1,5 mm. Na takovou práci musíme mít zkrátka profesionály.

Zdá se to být docela věda...
To, co nám pomáhá, jsou kvalitní podklady. Ať už plánujeme koupelnu s koncovým klientem, nebo máme zadání od architekta, vždy připravíme kompletní projektovou dokumentaci – kladečský plán se zakótovanými zařizovacími předměty, projekt elektro, případně dalších profesí.
Pro klienty je také velmi přínosné, když vidí svou budoucí koupelnu nebo interiér ve vizualizaci, která co nejvíce odpovídá skutečnosti. Proto pro zákazníky připravujeme vizualizace ve fotorealistické kvalitě.
Všechno to, o čem mluvím, má jeden cíl, a tím je spokojenost klientů. Ohlasy našich zákazníků nám potvrzují, že je to správná cesta.