glamur - koupelny & interiéry

specifika realizace interiérů v zahraničí

close

Chystáme se na dodávku a realizaci koupelen ve švýcarském Lucernu.
Jedná se o rekonstrukci domu, ke kterému je nyní připojována nová, rozsáhlá přístavba.
Švýcarsko je tradičně konzervativní země, majitelé této nemovitosti jsou ovšem výjimkou, mají svůj osobitý styl. Nechtějí kopírovat trendy, nechtějí být minimalističtí. Chtějí něco netradičního, zajímá je propojování stylů a netradiční kombinace materiálů, jsou to detailisté. Koupelny v tomto domě jsou velkou výzvou, ty my máme rádi, jdeme do toho.

Po schůzce s klienty v našem showroomu a výběru materiálů do koupelen jsme vyhotovili veškerou projektovou dokumentaci.
Zároveň s projektem jsme pracovali na vizualizacích, které jsme nyní dokončili. Vizualizace slouží především k tomu, aby klient získal jasnou představu o své budoucí koupelně a doladili jsme podle nich vše do posledního detailu.

Práce architektů ve Švýcarsku je odlišná od zvyklostí u nás. Ve Švýcarsku architekt provází klienty celou stavbou, bývá již u výběru místa ke stavbě domu. Stojí s klienty na prázdném pozemku a společně řeší, jak dům orientovat, zda jej udělat přízemní, kde vybudovat příjezdovou komunikaci a garáž, jaké by měl mít dům zázemí.
Po vytvoření a odladění návrhu prochází architekt s klienty celou realizací domu. Je v intenzivním kontaktu se stavební firmou, řeší detaily při stavbě.
Poskytuje jim zkrátka naprosto komplexní servis.

V tom je právě specifikum realizace interiérů na západ od našich hranic. Klienti preferují dodávky tzv. na klíč, chtějí, aby se dodavatelská firma postarala o všechny záležitosti. U nás je to často stále majitel nemovitosti, který na sebe bere roli koordinátora stavby. Pokud nemá stavební vzdělání nebo v oboru nepracuje, mnohdy je to spíše ke škodě stavby než k jejímu prospěchu.

Náš osobní přístup, řešení detailů, kvalitní dokumentace - to oslovilo naše klienty natolik, že nás požádali o realizaci celkového interiéru. Budeme tedy řešit nejen koupelny, ale veškeré podlahové krytiny, povrchy stěn, nábytkové prvky a veškeré montáže v interiéru.
Dům je nyní ve fázi hrubé stavby, nicméně pro plánování koupelen a interiéru je nejvyšší čas. Na základě našich návrhů dochází k úpravám dispozic, příček, posunu dveří tak, aby byl život v domě co nejpohodlnější.