glamur - koupelny & interiéry

nerezové vodovodní baterie

close

Nerezové vodovodní baterie jsou specifickou skupinou výrobků. Liší se od běžných baterií více, než se zdá na první pohled. "Nerez" není jen o vzhledu. Z nerezové oceli je vyrobeno celé tělo baterie. To je hlavní rozdíl oproti standardním bateriím, které jsou převážně vyráběny z mosazi.
Rozdíl je tedy především v materiálu, který disponuje těmi nejlepšími vlastnostmi. Nerezová ocel je tvrdá, odolná vůči korozi, solím a kyselinám. Nerezové baterie celkově velmi kvalitní. Pokud už některý výrobce zvolí za svůj výrobní materiál takto drahou a kvalitní surovinu, věnuje velkou péči celkovému zpracování a kvalitě.
Co se týče povrchových úprav, nejčastěji se setkáváme s úpravou kartáčováním (vzniká stříbrný matný povrch) a leštěním (stříbrný lesklý povrch). Dále lze na povrch baterie aplikovat speciální barevný povrch, který v případě, že má výrobce výborně zvládnutou technologii, je velmi odolný. Převážně se jedná o barvy černá, zlatá, bronzová, často je možno volit v provedení lesk nebo mat.
Shrnuto - výhodou nerezových vodovodních baterií je design odlišný od většiny produkce a výjimečná kvalita jak povrchu baterií, tak také celkového zpracování.

Nejznámějšími výrobci baterií z nerezové oceli, jejichž výrobky máme v sortimentu, jsou CEA, Vola či MGS taps.