glamur - koupelny & interiéry

Mezonetový byt | koupelny

Představujeme koupelny, které jsme realizovali v rámci kompletní rekonstrukce mezonetového bytu. 
Ve spodním patře je hlavní koupelna, která navazuje na ložnici rodičů. Dispozičně jsme koupelnu navrhli tak, aby bylo možné umístění velkého nábytku a díky tomu měli majitelé dostatek úložných prostor. Umyvadlo je řešeno velmi prakticky a zároveň líbivě – je integrované v horní desce nábytku. Ta je vyrobena z technického kamene v matném provedení.
Za pozornost stojí vodovodní baterie, které jsou z nerezové oceli v matném, kartáčovaném provedení. Nerezová ocel je výjimečně kvalitní materiál, jehož výhodou je mimo jiné to, že nemusí mít žádnou povrchovou úpravu. Dalo by se tedy bez nadsázky říct, že baterie z nerezi jsou nezničitelné.
U toalety je bidetová sprška, čistící kartáč na WC je uschován v boxu zapuštěném do obkladu.
Nemáme rádi přizdívky, zadní stěnu nad toaletou jsme využili pro další úložné prostory, kterých není v koupelně nikdy dost.
Součástí koupelny je vana a také prostorný sprchový kout koncipovaný jako otevřený „walk in“. Podlaha sprchového koutu nemohla být bohužel udělána v rovině s podlahou koupelny, nedovolila to výška napojení odpadu žlabu na stupačku, do které nebylo možné zasáhnout.
V koupelně jsou použity velkoformátové dlaždice – na podlaze a některých stěnách je stejná dlažba jako v interiéru – dekor kamene v naší oblíbené „špinavé bílé“ barvě. Na stěnách, lemujících sprchový kout, je použita dlaždice s odvážnějším dekorem inspirovaným graffiti. Nad vanou je vytvořena podsvícená nika, sprchový kout má podsvícení u stropu.
V horním patře bytu jsou umístěny pokoje dcer, pracovna a druhá koupelna. V té jsou použity stejné materiály, jako v hlavní koupelně – v jednoduchosti je nadčasovost.
Ve spodním patře je samostatná toaleta s WC, bidetovou sprškou a umyvadlem. Nad toaletou je opět vytvořen úložný prostor, dekor dřeva skříněk je shodný se dřevem v interiéru.

close