glamur - koupelny & interiéry

Mezonetový byt | rekonstrukce interiéru

Obrátil se na nás manželský pár, žijící se třemi dětmi v mezonetovém bytě. Byt s podlahovou plochou 190 m2 se nachází ve zhruba 10 let starém bytovém domě. Rodině přestalo vyhovovat řešení stávajícího interiéru a použité materiály, byli jsme proto osloveni s požadavkem na návrh a realizaci komplexní rekonstrukce.
Spodnímu patru bytu dominuje hlavní prostor s kuchyní, jídelnou a obytnou částí, který má východ na zahradu patřící k bytu. Ve stejném patře je umístěna také ložnice rodičů, hlavní koupelna, šatna a samostatná toaleta.
V horním patře jsou situovány pokoje dětí, pracovna a druhá koupelna.
Rekonstrukce to byla skutečně generální, z původního prostoru zůstala pouze konstrukce schodiště a nosné stěny, upravovali jsme dispozice bytu.
Nově jsou udělány veškeré instalace, následně nové omítky a povrchy stěn. Na podlahu jsme pokládali velkoformátovou dlažbu a masivní dřevo.
Výzvou bylo schodiště, u kterého musela být zachována jeho původní kovová konstrukce. Abychom ho co nejlépe zakomponovali do interiéru, vyrobili jsme schodišťové stupně ze stejného dřeva, jaké je použito na podlahy v bytě. Ze stejného dřeva je provedeno také obložení za schodištěm, které na jeho konci vystupuje ze stěny a pokračuje jako zábradlí. Rovněž ze stejného dřeva je provedeno obložení stěn v interiéru.
Dveře jsme navrhli jako bezfalcové, se skrytými zárubněmi. V případě, kdy je z každé strany místnosti použita jiná povrchová úprava stěny (např z chodby je dřevěný obklad a z vnitřní strany místnosti stěrka), jsou také dveře na každé straně z jiného materiálu, shodného s povrchem stěny.
Veškeré stolařské prvky jsou vyrobeny na míru, včetně kuchyně s varnou zónou umístěnou na samostatném ostrůvku. Abychom nenarušovali otevřený prostor kuchyně, použili jsme u varné desky výsuvnou digestoř. Pracovní deska kuchyně je vyrobena z keramické dlažby. V boční části kuchyňské linky je integrovaná vinotéka.
Pokoje holčiček v horním patře bytu byly navrženy každý v mírně odlišném duchu. Žádná z nich však není "ošizena" o místo, kde se mohou fintit a zkrášlovat.
Koupelny podobněji představíme v samostatné kapitole, za zmínku určitě stojí vodovodní baterie z kartáčované nerezové oceli. Použití velkoformátové dlažby o velikosti 320x160 cm nám umožnilo mít v prostoru sprchového koutu jen jednu dlaždici od podlahy ke stropu, bez spáry.

close